Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekVšechno začalo 4.3.. Páníček se rozhodl, že Pepinka Obrazekpojede 16 den hárání za ženichem a tak se stalo. 6.3. se krytí opakovalo. Panička věřila, že snad z toho nic nebude, neboť měla zaplacený výlet a to zrovna v té době, kdy by se mělo rodit. Bříško nerostlo až najednou za polovinou se začala Pepinka plnit.Opravdu bude březí, to bylo zděšení. Před odjezdem do Makedonie jela panička na ultrazvuk a tam dvě veliké štěňátka.Všechno propočítala a zjistila, že Pepinka rodí 63 den od prvního krytí a to by mělo být nejdříve 4.5. Jiřík se vracel z lázní Obrazek3.5., který nám pokaždé pomáhá s porodem a pan doktor naposledy pracuje 5.5. než odjíždí na dovolenou. To je ale pech!!! Páníček poctivě s Pepinkou ležel dole, kdyby to na ni přišlo když panička byla pryč. Pepinka ale na paničku počkala a druhý den odpoledne jsme se vypravili do Slanýho za panem doktorem to bylo 62 den od prvního krytí. To že budou dvě miminka nás nepřekvapilo, ale že tam je páreček, to jsme měli velikou radost. Od písmene G- Gladiol 150 gr a Gloxinie 160 gr. Na svět přišli a rychle se začali ozývat svým velikým křikem.I když jsme si je přivezli Obrazekdomu a začali pít, to bylo křiku, rozčilování, pomalu to teklo do papulky. Jsme pěkný vzteklouni, utichneme jen když máme bříška plný.Pepinka je svědomitá maminka a krásně o ně pečuje. Je to moc vyrovnaný páreček. 

Tak nám je dnes 15 dní a jsme již cvaldové Gladiol 340 gr a Gloxinie 361 gramů. Od maminčiných cecíků se nehneme jen když jde maminka ven na dvoreček se Obrazekvyčůrat. Gloxinie začala 13 den koukat, ale Gladiol se na nás zatím ještě nepodíval. Nespěchá na ten svět koukat.

Každý den si je panička bere do postele, dnes již v půl noci a celou noc s ní spinká i Pepinka. Stále si je hlídá, aby se někaj neodplazila.

Je to moc krásný pozorovat, jak nám dělaji pokroky. Umí se také dost nahlas ozvat, když se jim něco nelíbí. Jsou to naše pusiňátka.Obrazek

Tak co nám říkáte??? Již jsme malinké kuličky, kterým to ale sluší na zelené travičce. Tady krásně rozkveteme, sluníčko si na nás posvítí a Pepinka nám dá trochu napít, to budeme krásný vyrovnaný páreček.

Teď  den ode dne to bude veselejší, neboť  již víme na co máme nožičky, že nás dokáží přenést jinam a to docela rychle.

ObrazekNa dvorečku je opravdu krásně, ale sluníčko zatím nám moc nesvítí a tak chvilky na focení musíme rychle využít. Boubelkám je nyní 5 týdnů a začíná to nejkrásnější období co se štěňátkami je.Tyto i vzláštně cvrdlikají oproti jiným miminkům.Začínají již trochu proklétat z té černé barvy a budou překrásně chlupatí.Další fotečky dáme do fotogalerie.

Je nám půl roku, jsme přezubený 6/6 nůžkový skus. Gladiolek bude krásný malinký pejsek a Gloxinie zase pěkná chovná fenka. Jsme skoro k nerozeznání a jeden bez Obrazekdruhého neuděláme ani krok. Již se začíná me krásně osrsťovat. Gladiolek váží 1.58 kg, což je skoro hotový pejsek.Páníček by ho nejraději prodal, ale uvidíme.Obrazek

Takto to dopane, když se brácha se sestrou rozkmotří!!!

Ale nebývá to dlouho. Za chvilku o ničem neví!!!

PANIČKA NÁS JIŽ PŘIHLÁSILA NA ObrazekSVOD!!!

Pak již bude nutné udělat jednu výstavu a budeme mít pečet, že jsme dospělé. Od 5.7.2010 se zařadíme mezi dospělé jedince v naší smečce.

Naše první výstava a až v Ostravě!!! Dne 11.4. se konala NVP v Ostravě, kam nás panička přihlásila. Nejprve nastoupil Gladiolek ve třídě mladý psi a vychodil si krásnou známku V3.

ObrazekGlaxinie to měla mnohem těžší, ta měla ve třídě asi  18 fenek. Snažila se v tom hluku chodit jak se má, ale přesto se bála a získala známku výborná.  Tím jsme splnili podmínku na uchovnění.

25.4. mi panička přihlásila na výstavu v Č.Budějovicích do tř. psi mladý. Vychodil jsem si z asi 10 pejsků známku V4Obrazek

Tak toto je moje dnes foto. Docela  nafotit černocha je dost těžké.

Panička říká, že jsem fešák!!!

Dnes nám je přesně 1.rok!!!

Jsme krásný a od sebe skoro k nerozeznání!!

Ještě dva měsíce s jsme oba chovní- což máme splněno !!!

Toto ale uteklo, co jsme se nazlobili paničku, ale už jsme rozumný a poslušný. 

Obrazek29.5. na Krajské výstavě v Plzni byl Gladiolek přihlášen do třídy mladý pes a vychodil si známku výborný 1, vítěz třídy mladý. V odpoledních soutěží chodil moc pěkně a dostal se i do užšího výběru. Krásné počasí a nádherná atmosféra. Určitě se tam zase za rok rádi vrátíme. Ještě děkujeme RNDr.Zuzaně Brotánkové, která čivavy posuzovala. 

ObrazekDne 6.6. jsme se vypravili na Národní výstavu do Klatov. Gladiolek byl přihlášen do třídy mladý pes a získal krásnou známku V3. Posuzoval pan Rafal First z Polska.

Poslední dny trávíme nejvíce času na dvorečku, je krásné sluníčko a tak jsme začali i fotit. Pejskové sice neposedí, ale snažíme se je nějak nachytat .ObrazekTak jak mi to sluší??? To je krásný snímeček, sice se na paničku nepodívám, ale postoj jako na výstavě. Jsem moc krásně osrstěný, přece jen mi pejskové máme od přírody hezký vzhled!!!

Gloxinku jsme nakryli naším krásným CIB.Alvou z Třebaňského údolí a dne 3.10. 2010se jin narodila celkem 4 miminka a to tři pejsci a jedna fenečka. Bylo to pro nás velké překvapení jako prvorodička a rovnou 4 čivavky přivedla na svět. Až na jednoho pejska /Máčka/ jsou všichni bílostrakatý a tak na ně koukáme jako na malé dalmatince a tak dostali k jménu příponu KAKY po děděčkovi Kakejcovi.

Dne 4.3. se panička rozhodla krytí opakovat a opět se stejným tatínkem. Tentokrát se štěňátka narodila 6.5.2011 a na svět přišli 2 pejsci a 2 fenky.Jeden páreček kravičkový a druhý páreček celý tatínek. Pomněnka šla do jižnách čech k Burdovum, pejsek je kousek v Tachlovicích a druhý pejsek je na Dobříši /říkají mu Tymeček/.Pivoňka zůstala doma a pěkně tady rošťačí. 

Naš Gloxinka  19.6.2012 porodila krásná miminka. 3 pejsky- Zvonečník,Zvonek,Zimostrázek a 1 fenku Zlatici. Zvonečník a Zlatuše jsi společně k naší kamarádce a je možno si je prohlédnout na http://www.vasek888.estranky.cz/ , Zimostrázek do Prahy ke dvěma již kamarádům a jediný Zvonek zatím zůstal doma.wink